close
تبلیغات در اینترنت
عفاف و حجاب
عفاف و حجاب
استعلام ستون دین در ساماندهی

استعلام ستون دین


آخرین ارسال های انجمن

برگزیدن حجاب توسط خواننده زن الجزایری / عکس

برگزیدن حجاب توسط خواننده زن الجزایری / عکس هنرمند و خواننده الجزایری که سال جاری به حج رفته است با کنار گذاشتن خوانندگی می‌گوید: به فکر انتخاب حجاب و...

مرجع : پایگاه جامع حجاب


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 183
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

بدحجابی برای جامعه اسلامی فاجعه است

یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: خطرناک‌تر از تهدید نسل، خطر تهدید تحکیم خانواده است و چناچه این روند ادامه یابد در آینده نزدیک نسل عمو، دایی، خاله و عمه از بین خواهد رفت ... 

 مرجع : ایسنا


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 188
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

زنان جنگجو و زنان ننگجو

توصیه های قرآن مجید و روایات اسلامی در نظر دارند تا زنان جامعه اسلامی تبدیل به عفیف ترین و با وقار ترین و با ارزش ترین زنان روی زمین باشند، زنانی که قدر و منزلت خود در جامعه را به خوبی بفهمند و با ذلت و خواری و نگاه ابزاری و تجاری به آنها مبارزه کنند .
هنوز بعد از سال ها بیانات رهبر کبیر انقلاب امام خمینی رحمه الله علیه فراموش نشده است که در جمع بانوان در شهر مقدس قم چگونه از حقوق زنان مسلمان دفاع کردند و پرده از جنایت های ستمکاران تاریخ برداشتند، وقتی که در دوازدهم بهمن ماه 1358 در جمع بانوان این گونه فرمودند:


(زن ها را در این دوره هاى اخیر منحط كردند. از خیانت هاى بزرگى كه به ملت مـا شـد ایـن بـود كـه نـیـروى انـسـانى ما را از دست گرفتند.... ، بـانـوان مـا را مـلعـبـه كـردنـد، بـانـوان مـا را مثل عروسك ها كردند.

بانوان ما جنگجو بودند، اینها خواستند ننگجو باشند و خدا نخواست. ایـنـهـا اهـانـت بـه مـقـام زن كـردنـد، ایـنـهـا مـى خـواسـتـنـد زن را مـثـل شـى ء، مـثـل یـك چـیـز، مـثـل یـك مـتـاع بـه ایـن دسـت و آن دسـت بـگذرانند. اسلام زن را مثل مرد در همه شئون ، همانطورى كه مرد در همه شئون دخالت دارد، زن هـم دخـالت دارد، همانطورى كه مرد باید از فساد اجتناب كند، زن هم باید از فساد اجتناب كند. زن ها نباید ملعبه دست جوان هاى هرزه بشوند، زن ها نباید مقام خودشان را منحط كنند و خـداى نـاخـواسـتـه بـزك كرده بیرون بیایند و در انظار مردم فاسد قرار بگیرند. زن ها بـایـد انـسان باشند، زن ها باید تقوا داشته باشند، زن ها مقام كرامت دارند، زن ها اختیار دارنـد.)

و در حقیقت امام راحل با این سخنرانی به ارزش والای زن در جامعه اسلامی اشاره کردند، ارزشی که مستکبران و ظالمان در طول تاریخ در صدد گرفتن آن از زنان بوده اند و برای رسیدن به این هدف، به زنان مانند یک کالای تجاری نگاه کرده و آنان را خرید و فروش می کنند .  

اما با نزول قرآن مجید و با تأکید آیات متعدد از این نسخه الهی نقش زنان در جامعه ارتقاء پیدا کرد و توانستند به جایگاه اصلی خود در جامعه دست پیدا کنند .

 

به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 203
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : عفاف , حجاب ,
از خودنمایی تا خودخواهی
 

زنان همانند مردان باید به تعالی برسند ولی با این فرق که زنان الزاما نباید احساساتشان کنترل نمایند همچون مردان نمیتوانند با عقل بر احساساتشان غلبه کنند و اصلی ترین احساس انها مهربانی است بدین معنا یک عامل باید وجود داشته باشد مهربانی را بر دیگر احساسات غلبه دهد تا چند قطبی شدن احساسات پیش نیاد و ان از جنس
ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 176
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

بيداري اسلامي بت زن غربي را مي شکند

 


 


بدون اغراق مي توان ادعا کرد که يکي از نقاط قوت دين مبين اسلام در برابر ساير اديان و مکاتب ديني توجه به نقش و جايگاه و کرامت زنان است. اسلام از همان بدايت امر يکي از آرمان هاي اصلي خود را شکستن تابو ها و انگارهاي غلط جامعه جاهليت عربي در خصوص زنان قرار داد و با فرياد بِأَيِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ؟ وجدان انسان ها را بيدار ساخت. گو اينکه پس از پيدايش اسلام زنان شان و جايگاه خاصي را به دست آوردند و شخصيتي گرامي و غير قابل وصف همچون فاطمه زهرا (س) به عنوان تجلي شخصيت حقيقي يک زن در اسلام مورد تکريم ، تمجيد و ستايش همگان قرار گرفت.


در دين مبين اسلام زن پيش از آنکه يک زن باشد يک انسان و بنده پروردگار است و زن بودن آن مقدم بر شخصيت انساني او نيست. مرد نيز انسان و بنده خداست و از اينجا مي توان گفت که دين مبين اسلام در خصوص شان و جايگاه و کرامت انساني براي زن و مرد ارزش يکساني قائل است.به تعبير زيبا و وحياني آيه کريمه 124 سوره نساء « وَمَن يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتَ مِن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَي وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَلاَ يُظْلَمُونَ نَقِيرًا» و كساني كه كارهاي شايسته كنند چه مرد باشند يا زن در حالي كه مؤمن باشند آنان داخل بهشت مي‏شوند و ذره اي مورد ستم قرار نمي‏گيرند.


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 206
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

مگه این نقطه مسلمون نداره


فاطمه فاطمه نیست ، تو راس مى‏ گی
اما یه فرشته مى‏ تونه باشه
اگه عصمتش مثه فاطمه نیست
مى ‏تونه که فاطمه گونه باشه


تو کدوم جغرافیا فرشته رُ
با این اوضاع تو خیابون مى‏ بینى
تو کدوم صفحه‏ ى تاریخ این همه
چهره‏ هاى نیمه عریون مى ‏بینى


آره ما بى‏ هنراى عالمیم
اگه زلفاى پریشون هنره
کسى که مدعیه نجابته
ساده از هویتش نمى‏ گذرهبه ادامه مطلب بروید ...


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 191
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : عفاف , حجاب ,
كنكاشـي كل‌نگرانه پيرامون فلسـفه حجاب


حجاب، وبلاگ اميرحسين بنائي فاطمي

برخي از خانمهاي محجّبه، به اين دليل چادر مي‌پوشند چونكه از بچگي به پوشيدن آن عادت كرده‌اند ( يا بهتر بگويم عادت داده شده‌اند)، برخي ديگر هم معتقدند چون خدا به زنان مؤمن «دستور» داده كه حجاب داشته باشند پس ناچاراً بايد اين سختي را در كنار سختيهاي ديگر بندگي به جان خريد و به آن تن داد.

امّا مؤمنان آگاه مي‌دانند كه در رعايت حجاب «‌مصلحت حكيمانه اي» وجود دارد كه چه‌بسا عقل انسان به تمامي آن راه نداشته باشد و براي همين هم خدا آن را بر مؤمنان واجب كرده است؛ و از همين رو حجاب را با جان و دل «انتخاب» مي‌كنند.

**********

 

گفتار حاضر، كنكاشي كل‌نگرانه و درعين حال اجمالي در ارتباط با «فلسفه حكم حجاب در اسلام» است.

فلسفه اصلي حجاب را مي‌توان در «كمك به حفظ كيان خانواده» خلاصه كرد؛ اما سؤال اصلي اينست كه چگونه و با چه ساز‌و‌كاري؟


 

به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
درباره : عفاف و حجاب ,
بازدید : 334
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


قالب وبلاگ